01 września, 2018

12 powodów aby zacząć ćwiczyć

Zastanawialiście się dlaczego aktywność fizyczna jest tak ważna w życiu człowieka ? 

Poniżej przedstawiamy 12 powodów dla których warto zejść z kanapy i brać się do działania.

Aktywność fizyczna jest ważna, bo:

1. zmniejszasza ryzyko cukrzycy typu II – dzięki systematycznym ćwiczeniom obniżasz swój poziom cukru we krwi i jednocześnie aktywnie przeciwdziałasz cukrzycy.

2. zmniejszasza ciśnienie tętnicze oraz obniżasz ryzyko chorób sercowo-naczyniowych – serce pobudzane do wysiłku, rozrasta się, dzięki czemu może pompować więcej krwi i jest bardziej wydolne. Twoje narządy wewnętrzne, tkanki oraz mięśnie są lepiej ukrwione. W efekcie możesz podejmować większy wysiłek i masz lepszą kondycję. Obniża się Twój poziom cholesterolu i trójglicerydów. 

3. podnosisz swoją wydolność fizyczną – podnosisz siłę i wytrzymałość ciała, a także jędrność oraz elastyczność swoich mięśni.

4. wyglądasz i czujesz się młodziej i tak jest rzeczywiście – w Twoim ciele wydzielają się niewielkie ilości hormonu wzrostu. To działa odmładzająco na dorosły organizm i spowalnia proces starzenia. Ponadto lepiej działa Twoja wątroba, gruczoły dokrewne, Twój organizm ma lepszą gospodarkę hormonalną oraz enzymatyczną.

5. masz lepsze samopoczucie i w efekcie pozytywne nastawienie – ruch powoduje wydzielanie endorfin czyli hormonów szczęścia

6. zmniejszasza prawdopodobieństwo wystąpienia osteoporozy w przyszłości – ćwicząc wzmacniasz stawy. Poza tym zwiększa się gęstość Twoich kości.

7. obniżasz poczucie zmęczenia i stresu – Twój układ hormonalny pracuje skuteczniej. Hormony stresu (adrenalina i kortyzol) usuwane są szybciej z organizmu. Pozbywasz się codziennego stresu na poziomie fizycznym.

8. poprawiasz jakość snu oraz zmniejszasz ryzyko zespołu bezdechu sennego – wysiłek fizyczny rozładowuje  negatywne emocje, powoduje przyjemne fizyczne zmęczenie. W efekcie łatwiej zasypiasz, lepiej śpisz (nie wybudzasz się w nocy) i budzisz się wypoczęty.

9. wpływa na obniżenie masy ciała – jeśli systematycznie się ruszasz, to sprzyjasz redukcji Twojej tkanki tłuszczowej. Budujesz mięśnie, a to Cię zabezpiecza dodatkowo przed spadkiem masy i siły mięśniowej.

10. poprawiasz swoją odporność – ryzyko zachorowania zmniejsza się, bo Twój system immunologiczny zostaje wzmocniony.

11. dotleniasz się – zwiększasz wydolność płuc, Twój układ oddechowy pracuje lepiej, przez co dostarczasz swojemu organizmowi większej ilości tlenu.

12. dłużej żyjesz – dzięki regularnym treningom przedłużasz sobie życie, ponieważ wolne rodniki wytwarzają się wolniej.

http://agatalimanowka.pl/12-powodow-dla-ktorych-warto-uprawiac-sport/

 

Kontakt

E-mail

biuro@aktywniwsporcie.pl

Telefon

512 584 223

ODwiedź nas
ul. Instalatorów 3/4, 35-210 Rzeszów 

popularne

Ostatnie ARTYKUŁY

Odkryj wyjątkowe Podkarpacie

Odkryj wyjątkowe Podkarpacie

Zapraszamy na niezwykłą wędrówkę po województwie podkarpackim. Poniżej znajdziecie galerię zdjęć prezentującą najpiękniejsze krainy w regionie! Spływy pontonowe na Sanie, wspinaczka na skałkach,...

czytaj dalej
Podkarpackie – będziesz pod wrażeniem

Podkarpackie – będziesz pod wrażeniem

Czy wiedzieliście, że województwo podkarpackie to najchętniej wybierany region przez inwestorów lokujących swoje przedsięwzięcia w makroregionie Polski Wschodniej? To właśnie tutaj prężnie rozwijają...

czytaj dalej
Turystyczne Podkarpacie

Turystyczne Podkarpacie

Beskid Niski – wciąż nie do końca odkryty, to teren w którym dzika przyroda zachwyca i inspiruje. To w tej części naszego regionu tworzyła się historia przemysłu naftowego.Występują tu rzadkie okazy...

czytaj dalej
Rok Łukasiewicza – kalendarz wydarzeń

Rok Łukasiewicza – kalendarz wydarzeń

Ignacy Łukasiewicz to jeden z patronów roku 2022. W marcu br. przypadła 200. rocznica urodzin tego wybitnego Polaka – pioniera przemysłu naftowego, filantropa oraz działacza niepodległościowego. Z...

czytaj dalej
Dzikie Bieszczady

Dzikie Bieszczady

Jeśli marzysz o tym, by choć na chwilę uciec od codzienności – Bieszczady to dobry kierunek! Piesze wędrówki, dzika przyroda i zapierające dech widoki z górskich szczytów sprawią, że poczujesz...

czytaj dalej

E-mail

biuro@aktywniwsporcie.pl

KONTAKT

Telefon

+48 512 584 223

Biuro

ul. Instalatorów 3/4, 35-210 Rzeszów