11 grudnia, 2018

Super produkty w diecie młodego piłkarza

Super produkty w diecie młodego piłkarza

Rodzice, których pociechy trenują piłkę nożną często zastanawiają się jakie produkty im podać do jedzenia, aby dziecko miało dużo siły i energii. Poniżej przestawiamy 5  produktów, które powinny znaleźć się w diecie sportowca.

Serek biały wiejski lub serek z biały ziarnisty.

Jest to idealny produkt, często nazywany ,,naprawiaczem” obolałych mięśni. To idealny produkt po dniu treningowym lub meczowym, dobrze oddziałowej na organizm sportowca. Białko zwane “kazeina” wolno uwalniając się do organizmu i regeneruje  mięśnie podczas snu.

Ryż basmati. 

Ulubieńcem piłkarzy jest makaron, lecz ryż jest stosunkowo lepszym źródłem węglowodanów, gdyż posiada niski indeks glikemiczny, oznacza to, że nie podnosi poziomu cukru we krwi. Ten rodzaj ryżu nie zawiera również glutenu, który w przypadku niektórych sportowców obniża wydolność organizmu podczas treningu lub meczu.

Brokuły

Brokuły bogate są w witaminy A,C, kwasu foliowego, wapnia, błonnika, żelaza dla organizmu . Brokuły biorą udział w procesie regeneracji po wysiłku fizycznym. Warzywo to przygotowane na parze zachowują najwięcej wartościowych składników.

Zielona herbata

Zielona herbata zawiera substancje, które przyczyniają się do szybszego rozkładu tłuszczów w organizmie, dzięki czemu tłuszcze są bardziej przyswajalne. Herbata ta zwiera również kofeinę, która pobudza organizm.

Jagody

Jagody to podstawowy składnikiem diety każdego piłkarza. Zawierają duże ilości polifenolu, składnika wspomagającego regenerację i redukującego stany zapalne. 

popularne

Ostatnie ARTYKUŁY

Trasy rowerowe na Podkarpaciu

Trasy rowerowe na Podkarpaciu

PRZEMYŚL – ŁĘTOWNIA – PRZEMYŚL Dystans: 34.34 km   Miejsce startu: Przemyśl Kategoria: Szosowe Górskie Trudność: Umiarkowana Po skręcie na Łętownie zapanuje cisza, spokój i piękne widoki z...

czytaj dalej
Rzeszów – Tyczyn – Rzeszów

Rzeszów – Tyczyn – Rzeszów

Trasa rowerowa do przejechania z dziećmi. Przychylając się do prośby jaką otrzymaliśmy po ostatniej wycieczce, przedstawiamy propozycję bezpiecznej trasy, którą możemy pokonać z naszymi...

czytaj dalej
Rzeszów – Niechobrz – Rzeszów

Rzeszów – Niechobrz – Rzeszów

Dziś przedstawiamy trasę w lekkim mieszanym terenie dla średnio wytrenowanego rowerowego turysty. Trasa została poprowadzona pod kątem roweru MTB/trekking. Z uwagi na panującą sytuację w obecnej...

czytaj dalej
Beskid Niski – Chyrowa – pętla

Beskid Niski – Chyrowa – pętla

Przedstawiamy kolejną propozycję wycieczki rowerowej z cyklu ,,Poznaj Podkarpacie”. Tym razem "Jego Wysokość Beskid Niski” - propozycja trasy dla chcących poznać typowe ścieżki Beskidu Niskiego....

czytaj dalej

E-mail

biuro@aktywniwsporcie.pl

KONTAKT

Telefon

+48 512 584 223

Biuro

ul. Instalatorów 3/4, 35-210 Rzeszów