11 grudnia, 2018

Super produkty w diecie młodego piłkarza

Super produkty w diecie młodego piłkarza

Rodzice, których pociechy trenują piłkę nożną często zastanawiają się jakie produkty im podać do jedzenia, aby dziecko miało dużo siły i energii. Poniżej przestawiamy 5  produktów, które powinny znaleźć się w diecie sportowca.

Serek biały wiejski lub serek z biały ziarnisty.

Jest to idealny produkt, często nazywany ,,naprawiaczem” obolałych mięśni. To idealny produkt po dniu treningowym lub meczowym, dobrze oddziałowej na organizm sportowca. Białko zwane “kazeina” wolno uwalniając się do organizmu i regeneruje  mięśnie podczas snu.

Ryż basmati. 

Ulubieńcem piłkarzy jest makaron, lecz ryż jest stosunkowo lepszym źródłem węglowodanów, gdyż posiada niski indeks glikemiczny, oznacza to, że nie podnosi poziomu cukru we krwi. Ten rodzaj ryżu nie zawiera również glutenu, który w przypadku niektórych sportowców obniża wydolność organizmu podczas treningu lub meczu.

Brokuły

Brokuły bogate są w witaminy A,C, kwasu foliowego, wapnia, błonnika, żelaza dla organizmu . Brokuły biorą udział w procesie regeneracji po wysiłku fizycznym. Warzywo to przygotowane na parze zachowują najwięcej wartościowych składników.

Zielona herbata

Zielona herbata zawiera substancje, które przyczyniają się do szybszego rozkładu tłuszczów w organizmie, dzięki czemu tłuszcze są bardziej przyswajalne. Herbata ta zwiera również kofeinę, która pobudza organizm.

Jagody

Jagody to podstawowy składnikiem diety każdego piłkarza. Zawierają duże ilości polifenolu, składnika wspomagającego regenerację i redukującego stany zapalne. 

popularne

Ostatnie ARTYKUŁY

Turystyczne oblicze Podkarpacia

Turystyczne oblicze Podkarpacia

Na skrzyżowaniu międzynarodowych dróg, na Nowym Jedwabnym Szlaku, przy granicy ze Słowacją i Ukrainą, odnajdziesz jeden z najpiękniejszych regionów w Polsce – Podkarpackie. To tu łapie się drugi...

czytaj dalej
Odkryj wyjątkowe krainy Podkarpacia

Odkryj wyjątkowe krainy Podkarpacia

Zapraszamy na niezwykłą wędrówkę po województwie podkarpackim. Poniżej znajdziecie galerię zdjęć prezentującą najpiękniejsze krainy w regionie! Bieszczady Jeśli marzysz o tym, by choć na chwilę...

czytaj dalej
Poznaj nowoczesne Podkarpackie

Poznaj nowoczesne Podkarpackie

Czy wiedzieliście, że województwo podkarpackie to najchętniej wybierany region przez inwestorów lokujących swoje przedsięwzięcia w makroregionie Polski Wschodniej? To właśnie tutaj prężnie rozwijają...

czytaj dalej
Rok Łukasiewicza – kalendarz wydarzeń

Rok Łukasiewicza – kalendarz wydarzeń

Ignacy Łukasiewicz to jeden z patronów roku 2022. W marcu br. przypadła 200. rocznica urodzin tego wybitnego Polaka – pioniera przemysłu naftowego, filantropa oraz działacza niepodległościowego. Z...

czytaj dalej

E-mail

biuro@aktywniwsporcie.pl

KONTAKT

Telefon

+48 512 584 223

Biuro

ul. Instalatorów 3/4, 35-210 Rzeszów