Rzeszów-Tyczyn-Rzeszów

Trasa rowerowa do przejechania z dziećmi.

Przychylając się do prośby jaką otrzymaliśmy po ostatniej wycieczce, przedstawiamy propozycję bezpiecznej trasy, którą możemy pokonać z naszymi milusińskimi.

Wyruszamy z parkingu przy Kąpielisku Żwirownia i kierujemy się ścieżką rowerową wzdłuż ul. Strażackiej, przejeżdżamy na drugą stronę al. Sikorskiego i szeroką ścieżką rowerową podążamy aż do skrzyżowania w Tyczynie. Na światłach przeprowadzamy rowery na drugą stronę ulicy i podążamy w kierunku rynku, opuszczając główną drogę.

Jedziemy wzdłuż muru i już po chwili skręcamy w prawo w ul. Parkową. Teraz rozpoczyna się długi łagodny podjazd mało uczęszczaną drogą, szczyt wzniesienia osiągamy na wysokości końca muru parkowego, rozpoczynamy zjazd. Cały czas podążamy prosto (nasza trasa biegnie równolegle do ul. Budziwojskiej), na naszej drodze napotkamy kilka zjazdów i niedużych podjazdów, ale w tak pięknych okolicznościach przyrody dzieci z pewnością dzielnie je pokonają. Dojeżdżamy do ul. Ks. Kowalskiego, w którą skręcamy w prawo i już po chwili meldujemy się na skrzyżowaniu z ul. Budziwojską. Przejeżdżamy na drugą stronę i wjeżdżamy na nowiutką szeroką ścieżkę rowerową i trzymając się jej oznaczeń, dostaniemy się na miejsce startu naszej wycieczki.

Opisana trasa będzie ciekawym przeżyciem jako pierwsza „daleka” wyprawa za miasto. Można ją pokonać na każdym rowerze, poruszamy się wyłącznie gładką asfaltową nawierzchnią, omijając miejsca z dużym natężeniem ruchu. Trasa nie powinna stanowić większej przeszkody nawet dla 7 latka pod warunkiem dobrej motywacji.

Czekamy na dobrą pogodę, napełniamy bidony i w drogę! Cała trasa liczy niespełna 15 km – powinniśmy zarezerwować na nią 1-2 h w zależności od ilości postojów i kondycji dziecka.

Przeczytaj również…

Z wizytą na koronie

Z wizytą na koronie

Kto chciałby spróbować swoich sił w drodze na najwyższy, po polskiej stronie szczyt Beskidu Niskiego – powinien...

Singletrack pod Honem

Singletrack pod Honem

Przed weekendem wybraliśmy się do Cisnej sprawdzić tak długo wyczekiwana trasę rowerową pod Honem. Z założenia jest to...

Beskid Niski po deszczu

Beskid Niski po deszczu

Dzisiejsza propozycja trasy w okolicach Dukli z powodu ostatnich opadów deszczu została mocno skrócona, ale i w tej...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kontakt

E-mail

biuro@aktywniwsporcie.pl

Telefon

512 584 223

ODwiedź nas
ul. Instalatorów 3/4, 35-210 Rzeszów